Технологія монтажу фіброцементних панелей залежить від багатьох змінних, таких як:
Оскільки фіброцементні панелі і плити мають відмінні адгезивні властивості, на них добре наносяться різні види цементних сумішей. Ця функція корисна тим, що фіброцементні панелі використовують як шар між бетоном і кахельною плиткою. В результаті забезпечується гідро-, звуко-, і теплоізоляція, вирівнюється поверхня стіни і підлоги, не потребуючи довгого і затратного штукатурення стін, а також, керамічна плитка служить довше.
У багатьох випадках, монтаж фіброцементних панелей потребує особливого підходу. Встановлювати монтажні профілі рекомендується тільки при певній відстані кроку (більш детальна інформація в таблиці і на схемах). Так, відстань між несучими елементами із сталі чи алюмінію складає від 400 до 600 мм в ширину, і 400–1200 мм в довжину. При цьому, потрібно строго дотримуватись залежності параметрів монтажу фіброцементних плит відносно товщини кожної плити.
Нижче наведені рекомендовані відстані між кріпленнями (саморізами) в міліметрах, в залежності від товщини плити і місця розташування. Ці величини строго не рекомендується перевищувати.
Виробник також випускає кляймери різних форм та розмірів. З їх допомогою можна виконати як складний монтаж вентильованих фасадів, так і внутрішнє оздоблення приміщень. Дізнатись про область застосування більш детально Ви зможете під час індивідуальної консультації.
Визначення продукту
автоклавована цементна панель укріплена деревним волокном
Зовнішній вигляд поверхні
гладка або текстурована
Стандартні розміри
1250х2500мм/1250х3000мм
Товщина
6 – 20мм (текстуровані8-12мм)
Допустимі відхилення по ширині/довжині
± 5 мм / ± 3.75 мм
Допустимі відхилення по товщині (е: товщина панелі)
Гладкі: ± %10е, текстуровані: — %10е / + % 15е
Клас негорючості
А1 (НГ)
Прямокутність країв
± 2мм/м
Прямолінійність країв
± 0.1% а (а: довжина краю)
Щільність
≈ 1350±50 кг/м³
Опір дифузії пари
µ ≤ 30
Пористість
≈ 30%
Міцність на вигин
≈ 11.5 Н/мм² (в середньому на довжину/щирину)
Опір морозу
Не піддається впливу холоду відповідно до стандарту TS EN 12467
Водонепроникність
Водонепроникний, відповідно до стандарту TS EN 12467
Займистість
Незаймистий клас А1 займистості згідно стандарту EN 13501-1
Вміст азбесту
Відсутній
Інші шкідливі речовини або випаровування
Відсутні
Коефіцієнт температурного розширення
at = 0.005 мм/мK
Теплопровідність
λ = 0.20 W/ мK
Модуль еластичності
7000 Н/мм² (середнє за довжиною-шириною)
Водопоглинання
˂ 30%
Стандартна вологість матеріалу
˂ 10% (залежно від атмосферної вологості)
Гігричні рухи
0.5 мм/м (повна насиченість)
Безпечний радіус вигину
е: 8мм; 8м, е: 10мм; 12м, е: 12мм; 24м, е: 16мм; 50м
Так, зазор між плитою і шаром утеплювача при технології вентильованого фасаду повинен бути 20-30 мм.
«М»-профілі рекомендується додатково закріплювати горизонтальними направляючими до здійснення монтажу плити.
Залишайте по 3-4 мм зазору між плитами. Шви обробляйте акриловою чи поліуретановою пастою. Поверхню можна фарбувати акриловими фарбами на водяній основі.
Після монтажу інтер’єрних панелей рекомендується ретельно пропилососити приміщення.
При самостійному монтажі, запевніться що Ви не робите таких помилок:
Монтаж фіброцементного сайдингу відбувається по дещо іншій технології, відмінній від тієї, що використовується для звичайних плит з цього матеріалу. При цьому, ціна на монтаж фіброцементного сайдингу не повинна суттєво відрізнятись.
Основне правило установки сайдингу – монтаж відбувається за принципом «одне на одне». Фіброцементний сайдинг від нашого постачальника — це тонкі плити з фактурою натурального дерева, що дуже виграшно виглядає в екстер’єрі, особливо малоповерхової будівлі.
Основні правила монтажу фіброцементного сайдингу:
Ціна на монтаж фіброцементних панелей залежить від підрядника і, оскільки фіброцемент – досить інноваційний продукт для нашого ринку, Вам можуть називати надмірно завищені ціни. З іншого боку, низька ціна монтажу вентильованого фасаду дійсно підкупляє. Що ж робити у такому випадку?
Перед замовленням цієї послуги, запевніться, що підрядник має досвід і знання правил монтажу саме фіброцементних плит! Технологія, яка застосовується для, скажімо, керамограніту, здається схожою, але насправді значно поступається з точки зору міцності конструкції. Надавайте перевагу монтажним системам від заводу-виробника фібробетону. Наші консультанти готові поділитись тонкощами процесу підбору і монтажу фібробетонних панелей в зручний для Вас час. Звертайтесь!
Ми скоро з Вами зв'яжемося!